Firma SunnyCold

Historie

Od roku 2011 působíme na trhu technologií budov. Náš mladý tým se skládá z odborníků na elektroniku, IT specialistů, topenářů a lidí s dlouholetými zkušenostmi s instalací fotovoltaik. Vždy jsme hledali vhodné řešení pro využití energie z obnovitelných zdrojů v domácnosti. Díky tomu, že neexistovalo žádné integrované řešení, tak jsme v roce 2013 přišli s vlastním pro rodinné domy. Toto řešení bylo určeno pro novostavby a spojovalo, fotovoltaiku, rekuperaci vzduchu, tepelné čerpadlo, bateriový systém, LED osvětlení a další dodávané spotřebiče na stejnosměrný proud. Právě ten byl hlavním klíčem systému, všechny zmíněné prvky byly poháněny motory a elektronikou na stejnosměrný proud. Nikde nedocházelo k přeměně na proud střídavý, tím byla dosahována teoretická úspora elektrické energie. I přes několik instalací a získání patentu 2014-30120 (Zařízení pro komplexní systém energetické soběstačnosti domu) byl systém díky nadčasovosti a nedostupnosti komponent na trhu obchodně neuchopitelný. Více v anglickém jazyce SunnyCold DC‐low voltage houses.


Postupem času jsme sebrali naše znalosti získané tímto výzkumem a v roce 2016 jsme uvedli na trh naší novou verzi hybridní fotovoltaiky a tepelného čerpadla pod názvem Airsun. Tento výrobek se stal rychle úspěšný s mnoha instalacemi jak v České, tak i Slovenské republice. Airsun více reflektuje stav dnešního trhu, a však děláme věci naší cestou. Nedržíme se staromódních praktik, ale snažíme se do systémů přinášet prvky moderních technologií. Vedle toho vždy myslíme na zákazníka, který v standardu dostává to, co konkurence běžně nabízí za příplatek.


Aktuálně

V tuto chvíli máme trhem ověřené výrobky fotovoltaických elektráren s bateriovým úložištěm, tepelných čerpadel a nabíječek elektromobilů. Díky vzdálenému dohledu stále vylepšujeme stávající i nové instalace tak, aby byli co nejvíce energeticky efektivní. Ve vývoji se zaobíráme chytrými periferiemi a mechanizmy de-centrálního řízení jednotek jak v rámci jednoho objektu tak i Microgrids konceptů.


Partnerství

Jsme členy České fotovoltaické asociace, z. s. Držitelé profesní kvalifikace ELEKTROMONTÉR FOTOVOLTAICKÝCH SYSTÉMŮ podle § 10d zákona č.406/2000 a Certifikátu Fotovoltaický expert.


Ocenění

Titul ČEEP 2015 – kategorie INOVACE

Komplexní řešení pro nízkoenergetický dům ‐ výroba energie z FVE, akumulace, tepelné čerpadlo, rekuperace vzduchu a inteligentní řízení

Vypisovateli soutěže jsou Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR a Ministerstvo životního prostředí ČR


Čestné uznání Forarch 2018

Ocenění odbornou porotou soutěže Grand Prix na 29. mezinárodním veletrhu Forarch za produkty Airsun.